Europa park

 
EUROPA PARK se nachází v blízkosti německého města Rust a je rozdělen do 13 různých tématických celků. Každý celek má svoji architekturu, gastronomii a kulturu dle dané země (Německo, Rakousko, Francie, Švýcarsko, Španělsko, Portugalsko, Itálie, Řecko, Holandsko, Norsko, Rusko, Anglie a Island ).  Čeká Vás zde přes 100 atrakcí včetně různých představení, show a muzikálů. Přijdou si tu na své milovníci horských drah, vodních horských drah a dalších nejrůznějších adrenalinových atrakcí. Celý areál je možno objet vlakem s krásnými výhledy. Nadšení budou i menší návštěvníci zejména v Dětském světě.
 
SILVER STAR (Francie) - nejvyšší horská dráha v Evropě s nejvyšším bodem ve výšce 73 m a rychlostí 130 km/hod., během jízdy poznáte přetížení až 4 g.
MATTERHORN-BLITZ (Švýcarsko) - prudké zatáčky zdoláváte jízdou ve vozíku pro horníky.
ATLANTICA SUPER SPLASH (Portugalsko) - vodní horská dráha, na které se jede rychlostí až 80 km/hod a nejen popředu.
POSEIDON (Řecko) - velmi oblíbená vodní horská dráha.
MIR (Rusko) - orbitální stanice, která byla ve vesmíru 14 let.
BLUE FIRE MEGACOASTER (Island) - vystřelí Vás z 0 na 100km/h za 2,5 vteřiny do výšky 40 metrů, přičemž celková délka horské dráhy je 1 056 metrů, maximální rychlost je více jak 100km/hod. Doba jízdy trvá jen 3minuty a 20 sekund a zažijete přetížení 3,8 G.
MAGICKÉ KINO 4D - v doprovodu 2 želv se vydáte objevovat oceán v novém filmovém dobrodružství.
 
a další!