Legoland

 

LEGOLAND Deutschland - čeká Vás zde více jak 50 atrakcí, detailně propracované modely z více jak 50 miliónů kostek ze stavebnic LEGO. Park  se dělí do 7 tématických oblastí a má rozlohu ve srovnání 25 fotbalových hřišť. Během Vaší návštěvy uvidíte napínavé show ze světa fantazie a snů. Každý, kdo navštíví tento dobrodružný svět se cítí být chvíli statečným rytířem, závodníkem, pirátem, objevitelem, princeznou a dalšími pohádkovými bytostmi.
 
ZEMĚ RYTÍŘŮ - čeká tě rychlé tempo, spousta záludných zatáček a Ohnivý Drak, na jehož zádech se jede uvnitř Merlinova hradu do dávno zapomenutých dob rychlostí až 60km/hod. Pro všechny dobrodruhy je tu připravené Rýžování zlata, při kterém, máš-li štěstí,  dostaneš odměnu v podobě Zlaté mince.

ZEMĚ PIRÁTŮ - plavba pirátskou bitevní lodí vede kolem hrůzu nahánějících pirátů a nebezpečných žraloků skrz osmimetrovou skálu ve tvaru lebky. Vodními děla, jejichž proudem vody budeš trefovat cíl, tě čekají na palubě 4metry dlouhé lodi, která je pro 8 pirátů, mezi nimiž budeš i ty. Pak už můžeš očekávat například výbuch vulkánu a další úžasné momenty.

ZEMĚ DOBRODRUHŮ - výprava na Safari v Africe ti přinese na 90 zvířat v životní velikosti z kostek Lego. Budou tě tu vítat žirafy, sloni, lvi a gorily. Další dobrodružství prožiješ na Expedici džunglí. Zde popluješ na dřevěné kánoi do dosud neprobádaných částí pralesa. Cesta povede kolem lidožravých rostlin, skalních masivů a lagunou, kde spatříš i dinosaury. Čeká tě 12 metrů vysoký sjezd z vulkánu. V Opičím divadle tě pak čeká pestrá show, kde tě umělci zaujmou kouzlením, uměním s nafukovacími balónky, chemickými experimenty a tak dále.
 
ZEMĚ FANTAZIE - tu si objedeš po dráze Tret-o-Mobil, která je položená ve výšce. Autíčko je pro 4 osoby a během jízdy se ti naskytne krásný výhled na celý park a rychlost jízdy si zde ovládáš sám. Celý park jak na dlani máš také z místní 63 metrů vysoké Vyhlídkové věže, která se pomalu otáčí, abys viděl úplně vše. Show, během které hasiči musí vyřešit všelijaké záludnosti si nenech ujít v Lego Aréně. Vlastní silou, kde sedíš v sedačce a taháš za lano, se můžeš také vytáhnout až na vrchol  devíti metrové věže Power Tower. Největší legendy světového fotbalu mají Svoji napodobeninu z Lega tu mají také největší legendy z fotbalového světa, které si můžeš prohlédnout ve zdejší Galerii fotbalových hvězd.
 
ZEMĚ LEGO X-TREME - vysokou rychlostí prolítneš v závodním voze Lego ostrými zatáčkami Lego testovací dráhou, která má své nejvyšší místo 20 metrů nad zemí. Více jak milionu kostek Lego bylo použito na sestavení modelů tisíců mořských ryb v Legoland Atlantidě. Potápěči z Lega tu prozkoumávají potopené město Atlantida a ty půjdeš na napínavou výpravu s nimi. Žralokům a rejnokům budeš nablízku díky osmimetrovému prosklenému tunelu.
 
LEGO CITY - oblast projedeš - z nádraží Lego City pojedeš vlakem Legoland Express kolem Minilandu skrz velký tunel s výhledem na různé části parku. Navštívíš jízdní atrakci Bionicle Power Builder, kterou si sám naprogramuješ a určíš si, jak rychlá a jak dynamická bude. Pokud si chceš vysloužit  svůj Legoland Řidičský průkaz, musíš navštívit Legoland Autoškolu, kde je dopravní hřiště s dopravními značkami a semafory pro děti od 7-13 let. Maximální rychlost je 6km/hod.  Určitě nezapomeň na Lego továrnu, kde se dozvíš vše o výrobě kostek Lego a odneseš si čerstvě vyrobenou kostku Lego.
 
MINILAND - je skutečným srdcem parku. V měřítku 1:20 jsou detailně z více než 25 miliónů kostiček Lego vytvořeny repliky slavných měst a oblastí Evropy. Aby Miniland působil co nejrealističtěji, lidé, zvířata, auta, lodě, vlaky a letadla se pohybuj, stačí stisknutí tlačítka a pohyb je navíc doprovázen odpovídající zvukovou kulisou. Stojí zde stavby jako Bílý Dům, Eiffelova věž, egyptské Pyramidy, letiště s Airbusem A380 a další. Z miliónu kostek byl postaven fotbalový stadion Allianz Arena a je zde umístěno 30 tisíc diváků z Lega, což představuje dosud největší Lego stavbu na světě.
 
LEGO STUDIA -  ve velkém kině se můžeš těšit na nové 4D filmy